Македонија

  во

  Во своето последно гостување во вестите на 1 ТВ, Боки едно 10 пати кажа дека Инсајдер се прави според строги правила според лиценцата за емисијата, сега излезе ...
  | | веќе видена | слични

  ,,Сакам мирен живот, среќна сум што ја добив работата на Хвар”, вели 36-годишната Дивна Војновска, лекарка од Скопје, која единствена се пријави на огласот за ...
  сите 26 | | | веќе видена

  ,,Сакам мирен живот, среќна сум што ја добив работата на Хвар”, вели 36-годишната Дивна Војновска, лекарка од Скопје, која единствена се пријави на огласот за ...
  сите 26 | | | веќе видена

  „Сакам мирен живот, среќна сум што ја добив работата на Хвар“, вели 36-годишната Дивна Војновска, лекарка од Скопје, која единствена се пријави на огласот за ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог – програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Вес Мичел, помошник државниот секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини.„Две години од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог – програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Тензично и со конфронтации продлжи расправата во комисијата за надворешни работи и одбрана во грчкиот парламент. Денеска фокусот беше ставен врз терминот ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Претседателот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник на генералниот ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Под влијание на изразениот циклон Марко во текот на следните денови времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи и тоа со променлив интензитет, на ...
  сите 186 | | | веќе видена