Македонија

  во

  Македонија не ја оствари целта, загубивме од Исланд и не успеавме да се пласираме во втората фаза на Светското првенство, Дејан Манасков смета дека тоа е ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација го претрпе третиот и најболен пораз на Светското првенство во Германија и Данска. Овој пат во директен дуел за пласман во ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Македонија загуби од Исланд и го освои четвртото место во групата во Минхен, што значи нема да продолжиме во главната фаза, туку ќе се бориме за пласман од 13. ...
  сите 93 | | | веќе видена

  На тркалезна маса иницирана од ДИК, се дебатираше за можноста за воведување на нови технологии во изборните процеси. Првиот чекор за реализација на ваков ...
  сите 31 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Ракометната репрезентација на Македонија го загуби клучниот меч од Исланд (22-24) и ќе продолжи во „Президент куп“, групата на ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Откако Исланд го отвори резултатот, македонските репрезентативци со многу трпение и одлично изработени акции му се заканија на противникот. Викинзите редеа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација одигра феноменална одбрана во текот на сите 60 минути на денешниот клучен меч со Исланд, но сепак старата болка од ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Во Домот на култура „Илинден“ денеска беа изложени 30 дела изработени во техника акрил на платно и масло на платно направени за време на 16-та меѓународна ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Позитива од два гола, 13:11 има Македонија во дуелот со Исланд, решавачкиот за нашата судбина на мундијалот. „Црвено-жолтите“ момци покажуваат карактер и имаат ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Грчката Влада ќе испечати десетици илјади копии од договорот за нормализација на односите со Македонија со цел граѓаните да се информираат пред парламентарната ...
  сите 55 | | | веќе видена