Македонија

  во

  Битолскиот ракометен прволигаш Еурофарм Работник со неверување ја прими информацијата дека еден негов ракометар користел недозволени стимулативни средства. Во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Следниот четврток и петок, на 22 и 23 ноември во Солун ќе се одржи нова квадрилатерална средба на министрите за надворешни работи на Македонија, Бугарија, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Фотоволтаичните системи на ЕВН Македонија, дизајнирани според потребите на корисниците, стануваат подостапни за сите заинтересирани. ЕВН Македонија и Шпаркасе ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во Софија присуствуваше на Стартап Самитот во организација на Европската Унија, а под покровителство на комесарката за дигитална економија ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Вечерва, во 19 часот, во портата „Македонија“ ќе биде отворена изложбата „Народните носии низ објективот на Тошо Дабац“. Музејот на македонската борба – Скопје ...
  сите 35 | | | веќе видена

  До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Најпрвин се презентираше комуникацијата на вибер групата, меѓу пратениците Крсто Мукоски, Јохан Тарчуловски, Васил Пишев, Бети Кузмановска, Емил Димитриев, ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Парадоксална е ситуацијата да се бара политички азил во земја членка на ЕУ од личност во чие време на владеење земјата-кандидат за членство во ЕУ беше ...
  сите 366 | | | веќе видена

  И аболицираниот Зоран Заев и министерот за прогон и терор Оливер Спасовски добро знаеја дека Никола Груевски не се крие во штабот на ВМРО-ДПМНЕ и сепак ...
  сите 239 | | | веќе видена

  САД веруваат дека Никола Груевски ќе го отслужи својот затворски мандат во Македонија. Ова го соопштија од Стејд департментот, поточно од прес службата. „По ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер Никола Груевски побарал политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, и Будимпешта нема никаква врска со ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Народната банка на Република Македонија ја известува јавноста дека ја објави првата едукативна игра за финансиско едуцирање на младата популација во земјава со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На почетокот на декември ќе биде одржана заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија. Седницата ќе се совпадне со пуштањето во употреба на дел од ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Македонија од оваа година го презема претседателството со Секретаријатот Постојаната работна група за регионален рурален развој (SWG). Ова денеска и официјално ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во Софија присуствуваше на Стартап Самитот во организација на Европската Унија, а под покровителство на комесарката за дигитална економија ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Битолскиот суперлигаш Еурофарм Работник се соочува со вистински шок во пресрет на дебито во ЕХФ купот, поточно еден од неговите ракометари „паднал“ на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ова ќе биде четврти министерски состанок, а се очекува да се разгледаат теми поврзани со регионалната соработка во повеќе области. Првиот ваков состанок беше ...
  сите 21 | | | веќе видена

  До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, ...
  сите 257 | | | веќе видена