Македонија

  во

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров ја критикува најавата од претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе на референдумот за договорот ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Со отворање на поглавјата, се отвораат европските фондови. Со отворање на фондовите, ќе има директна финансиска поддршка за младите, за земјоделците, за развој ...
  сите 15 | | | веќе видена

  За жал забележуваме дека владата како потписник на договорот или не ги информира граѓаните од содржината на договорот или ги информира парцијално, односно ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето вечерашно гостување на телевизија Телма во емисијата „Топ Тема“ го потенцираше фактот дека со ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Околу 18 милиони евра од претпристапните фондови на ЕУ за поддршка на проекти во Македонија се наменети за развој и унапредување на туризмот. Тоа е голема ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Славче заминал од Македонија како студент во Германија. Љубовта и упорноста во работењето го доведоа до позиција да биде дел од дизајнерскиот тим на Мерцедес, ...
  | | веќе видена

  Премиерот Заев од Демир Капија: Со секој глас ЗА на 30-ти септември за Македонија отвораме нови фондови и можности за влог во капитални инфраструктурни ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Компанијата Филип Морис ТКП вложи 80 илјади долари во целосно реновирани училници со најсовремена опрема во средното општинско училиште Ристе Ристески – Ричко ...
  сите 14 | | | веќе видена

  По денешниот силен ветер кој ја погоди Македонија попладнево, метеоролозите имаат нови информации за времето од утре. Од вторник времето ќе биде претежно ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Потпишува некој договор, се коцка со интересите национални. Самиот кажува, вели „Се коцкав ол ин, со интересите на народот, фрлив се на една карта“, а со цел ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на теренската посета во Општина Карпош и Општина Сарај истакна дека Владата како потписник на договорот ...
  сите 164 | | | веќе видена