Јанкулоска

  во

  Поранешната министера за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска пред кривичниот суд изјави дека мерките за претпазливост што ги има ги почитува, и не ...
  сите 397 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска утрово дојде на рочиштето за предметот „Титаник" во Основниот суд Скопје 1, пред влегување во ...
  сите 397 | | | веќе видена

  Од рано изутринава ексминистерот за транспорт Миле Јанакиески и ексгенералнот секретар на влада и на ВМРО-ДПМНЕ Кирил Божиновски се во притвoр, дознава ...
  сите 397 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека ...
  сите 204 | | | веќе видена

  И Гордана Јнакулоска, поранешна министерка за внатрешни работи вчера го осуди бегството на пратеникот и поранешен премиер Никола Груевски, кој избега во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, каде меѓу обвинетите е и поранешниот ...
  сите 397 | | | веќе видена