Јанкулоска

  во

  Собранието денеска во рамки на 86-тата седница расправа по поднесената интерпелација за работата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од страна ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Кога дојдов на позицијата министер, го затекнав министерството со долг од 30 милиони, имаше долг 39 милиони денари за плата, а не оставивте доволно обрасци ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство што се однесува за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство што се однесува за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Сo изведување на материјални докази денеска продолжи судењето за изборни нерегуларности “Титаник”. Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова пред Судечкиот совет во ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство што се однесува за ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Работни групи ќе ги усогласуваат реформските закони. Опозицијата има забелешки за законското решение за СЈО. Според Мицкоски, Катица Јанева нема професионален ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство што се однесува за ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Со изведување материјални докази, во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во врска со ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Со изведување материјални докази, во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во врска со ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Со изведување материјални докази, во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство во врска со ...
  сите 95 | | | веќе видена