Јанкулоска

  во

  Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска ќе расправа за барањето од судот за одземање на пратеничкиот мандат на Никола ...
  сите 305 | | | веќе видена

  Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска ќе расправа за барањето од судот за одземање на пратеничкиот мандат на Никола ...
  сите 296 | | | веќе видена

  Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска ќе расправа за барањето од судот за одземање на пратеничкиот мандат на Никола ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Свиркачот Ѓорѓи Лазаревски на денешното судење за „Тврдина-Таргет” објасни како со колегата од УБК Ѕвонко Костовски ги ваделе податоците за нелегалното ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со потсетување на Специјалниот јавен обвинител, Трајче Пеливанов, дека уште во септември 2016. година, бил распрашан и дека од првиот „свиркач“ за масовното и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Свиркачот Ѓорги Лазаревски, кој прислушуваните разговори незаконски ги извади од УБК и ги предаде на поранешниот директор на управата, Зоран Верушевски, на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со логовите од прислушувањето кои што ги чувал Ѓорѓи Лазаревски, сведок на денешниот судски процес за предмет на СЈО „Тврдина-Таргет“, тој рече дека се ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Упадот во “А1″телевизија беше клучниот момент кога заедно со Звонко Костовски одлучивме да обезбедиме докази за масовното нелегално прислушување, бидејќи тоа ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Размислував како тоа да го пријавам, но две години не преземав ништо, бидејќи знаев дека нема да можам да го докажам, изјави сведокот Ѓорѓи Лазаревски на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Размислував како тоа да го пријавам, но две години не преземав ништо, бидејќи знаев дека нема да можам да го докажам, изјави сведокот Ѓорѓи Лазаревски на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Откако кон крајот на 2008 ги копирал логовите од стариот систем за следење на комуникациите, Ѓорѓи Лазаревски, како што сведочеше во судот, ги обработил. Како ...
  сите 67 | | | веќе видена