Јанкулоска

  во

  Освен вршење притисок врз државните службеници и јавната администрација, претставници на ВМРО-ДПМНЕ формирале база податоци за мобилизирање на 15 илјади ...
  сите 21 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ засега од своите партиски редови исклучи 11 луѓе. Пораката што се праќа од партијата и од луѓе блиски до неа е дека со ова ВМРО-ДПМНЕ завршува со “ ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Обвинетиот во „Титаник“ Миле Јанакиески, според бомбите пуштени на судењето денеска, врбува луѓе да ги украдат избирачките списоци од Општина Центар, за да ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Поранешната претседателката на Советот на Град Скопје Ирена Мишева, која не е обвинета во предметот на СЈО „Титаник“ со Никола Груевски, Миле Јанакиески, ...
  | | веќе видена | слични

  Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на СЈО продолжува на 5 ноември, откако на денешното рочиште беа преслушани околу 90 аудио снимки предложени од ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Скопје, 24 октомври 2018 (МИА) – Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на СЈО продолжува на 5 ноември откако на денешното рочиште беа преслушани ...
  сите 62 | | | веќе видена

  По Горанчо Савевски, поранешен директор на Бирото за јавна безбедност во МВР, во бомбите за „Титаник“ на СЈО за злосторничко здружување за тешки изборни ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во бомбите за „Титаник“ на СЈО за злосторничко здружување за тешки изборни нерегуларности, денеска на судењето се слуша и гласот на Зоки Марковски, поранешен ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност и ексначалникот на крим-техника на СВР Скопје, Горанчо Савевски, разузнавал и прислушувал граѓани од Куманово, кои ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност и ексначалникот на крим-техника на СВР Скопје, Горанчо Савевски, разузнавал и прислушувал граѓани од Куманово, кои ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Со преслушување на „бомби“ денеска во кривичниот суд во Скопје продлолжи судењето за предметот на СЈО „Титаник“, а на денешното рочиште судијата Осман Шабани ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност и ексначалникот на крим-техника на СВР Скопје, Горанчо Савевски, разузнавал и прислушувал граѓани од Куманово, кои ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност и ексначалникот на крим-техника на СВР Скопје Горанчо Савевски, кој сè уште е на функција во МВР и не е ...
  сите 62 | | | веќе видена