Јанкулоска

  во

  Уставниот суд на седница закажана за среда 27 март ќе одлучува дали да поведе иницијатива за оценка на уставноста на членот 353 став 5 од Кривичниот законик, ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Уставниот суд на седница закажана за среда 27 март ќе одлучува дали да поведе иницијатива за оценка на уставноста на членот 353 став 5 од Кривичниот законик, ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Една година на функцијата директор на Истражниот затвор во Шутка е Ѓоко Котевски. На местото е дојден од Управата за водење на матични книги при Министерството ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска, во интервју за 1ТВ вечерва изјави дека за екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска била максимално толерантна ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во врска со изборни нерегуларности. ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на неговиот кабинет Тони Јакимовски денеска во Кривичниот суд беа спроведени од затворот во Шутка, првиот ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски осуден во „Тенк“ и „Триста“ денеска сведочеше како сведок на СЈО во случајот „Трезор“ за нелегалната набавка ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Поврзаноста меѓу компјутерите била со цел да не се носат материјалите и со тоа да не дојде до некакво сомневање дека тука се прават транскрипциите. Тие ...
  сите 14 | | | веќе видена