Јанкулоска

  во

  Во видео обраќање преку социјалните мрежи, лицето потпишано како „Ел Чека“ вели дека доколку биде затворен или пак нешто му се случи има уште илјадници луѓе ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Eл Чека e псевдоним на човекот кој деновиве објавува „бомби“ претежно за функционери од ДУИ. Тој е по потекло од Кичево. Во една од објавите му порачува на ...
  | | веќе видена | слични

  Во Основниот суд Скопје 1 Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Тревник” и „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Тревник” и „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство.Случајот „Титаник” се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Зоран Заев, премиерот на Македонија, денеска од собраниската говорница за време на пратеничките прашања одговори дека „оваа Влада има недоволен процент на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На денешната собраниска седница за пратенички прашања, премиерот Зоран Заев ги бранеше своите советници Александар Ружин и Љупчо Зафировски, одговарајќи му на ...
  сите 15 | | | веќе видена