Јанкулоска

  во

  Државниот ревизор откри 400.000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори чиј кандидат беше Гордана Сиљановска Давкова, изјави ...
  | | веќе видена | слични

  Државниот ревизор откри 400.000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори чиј кандидат беше Гордана Сиљановска Давкова, изјави ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски денеска рече дека очекува процесот „Тортура“ да заврши со осудителна пресуда и рече дека неговото апсење ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Државниот ревизор откри 400.000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори чиј кандидат беше Гордана Сиљановска-Давкова, изјави ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Државниот ревизор откри 400.000 евра непокриени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори чиј кандидат беше Гордана Сиљановска-Давкова. Ова го ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се одложува за 26 ноември, поради отсуство на обвинетиот Мартин Протуѓер. Судијата Осман Шабани, рече дека ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Судијата Осман Шабани, рече дека Протуѓер не го известил судот до почеток на денешното рочиште за своето отсуство. За следната расправа, судијата, даде наредба ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се одложува за 26 ноември, поради отсуство на обвинетиот Мартин Протуѓер. Судијата Осман Шабани, рече дека ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се одложува за 26 ноември, поради отсуство на обвинетиот Мартин Протуѓер. Судијата Осман Шабани, рече дека ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Судијата Осман Шабани рече дека Протуѓер не го известил судот до почеток на денешното рочиште за своето отсуство. За следната расправа, судијата, даде наредба ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Судијата Осман Шабани кој го води случајот „Титаник“ издаде наредба за наредното рочиште обвинетиот Мартин Протуѓер да се спроведе затоа што денеска доцнеше на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Вести во фокусот на Фактор ова утро... Истите забелешки ММФ ги испраќал и претходно а Владата не гледа простор за загриженост. Експертите велат дека Владата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пет месеци откако и беше одложено издржувањето на затворската казна за случајот „Тенк“, се уште не се знае дали и кога ќе замине во затвор поранешната ...
  сите 67 | | | веќе видена

  На специјален колегиум, уставните судии утре ќе дебатираат за иницијативата за оценување на членови од кривичниот законик, кои се однесуваат на злоупотреби на ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Уставните судии утре на колегиум ќе дискутираат за иницијативата по членот 353, став 5 од Кривичниот законик, која се однесува на злоупотреба на службената ...
  сите 67 | | | веќе видена