Јанкулоска

  во

  Во Кривичниот суд Скопје денеска ќе продолжи судското рочиште за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“.Во овој предмет обвинети се поранешниот началник на Петтата ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Обвинетите во случајот „Тврдина-Таргет“ на СЈО Сашо Мијалков, тогашен директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Горан Грујевски, тогашен началник ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Шестмина нови и уште еден сведок кој судот не успеа вчера да го сослуша се појавија на денешното продолжение на судскиот процес наречен „Тенк“, а во кој, во ...
  сите 92 | | | веќе видена