Интер

  во

  Италијанскиот фудбалски стратег откако си замина од клупата на Челси ланското лето, се уште е без ангажман, а тој сигурно ќе се врати идната сезона, веројатно ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Поранешниот менаџер на Челси, Антонио Конте во интервју за шпанска ТВ станица откри дека на негова адреса има неколку понуди за да ја продолжи кариерата. Конте ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Еден од најтиражните спортски медиуми во Италија, „Газета дело Спорт“ пренесува дека нов клуб се вклучил во трката за нашиот Елиф Елмас. „Газета“ во своето ...
  сите 38 | | | веќе видена

  По вчерашната елиминација од Лигата на шампионите, Масимо Алегри изјави дека ќе остане во Јувентус и покрај шпекулаците кои беа актуелни претходно дека ова е ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо и Лионел Меси се двајцата најдобри стрелци во историјата на Лигата на шампиони. Тие се единствени кои ја имаат надминато бројката од 100 ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Италијанскиот весник пишува дека Елмас веќе влегол во нотесот на извршниот директор на Нероаѕурите, за Македонецот се вели дека е дел од плановите за иднината ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во летото кое следи очекуваме голем трансфер на македонскиот бисер Елиф Елмас, голем број клубови се поврзуваат со ангажман на Македонецот и тешко е да се ...
  сите 38 | | | веќе видена