Интер

  во

  Калчолигашите Интер и Наполи се изборија за бод на вечерашните пресметки против Барселона, односно Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите. „Нероаѕурите“ беа ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Наполи и ПСЖ ремизираа при конечни 1-1 на „Сан Паоло“. Бернат донесе предност за „светците“ пред крајот на првото полувреме, додека Инсиње беше прецизен од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Немаше победник на денешните дерби натпревари од Лигата на шампионите, Интер и Барселона одиграа 1-1, а со ист резултат заврши и мечот меѓу Наполи и ПСЖ.Интер ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Двете големи италијански пресметки од Лигата на шампионите во Италија во вторникот завршија без победник, откако Интер успеа во финишот на мечот да се врати за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Интер и Барселона на „Џузепе Меаца“ го играат натпреварот од четврото коло во групата Б. Најдобриот потег во првото полувреме го имаше Осман Дембеле кој во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  За неполн половина час стартуваат и останатите средби од четвртото коло во Лигата на шампионите, покрај оние кои почнаа од 18,55 часот и се уште се во тек. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  *ГООООООООООООООЛЛЛЛ 17‘ – Ванакен од белата точка го постигнува вториот гол на средбата за двојно водство на Бриж против Монако, 0-2 *ГОООООООООООЛЛЛЛЛ 12‘ – ...
  сите 29 | | | веќе видена