Интер

  во

  Двете големи италијански пресметки од Лигата на шампионите во Италија во вторникот завршија без победник, откако Интер успеа во финишот на мечот да се врати за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Милано, 7. ноември 2018 (ИНПРЕС) –Двете големи италијански пресметки од Лигата на шампионите во Италија во вторникот завршија без победник, откако Интер успеа ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Милан Павков, херојот на Црвена звезда кој со два погодока го „сруши“ Ливерпул, изјави дека при постигнувањето на вториот гол не бил свесен што се случува. ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Реал Мадрид очајно е во потрага по класичен голгетер кој ќе знае да ги реализира создадените шанси. Кралскиот клуб сезонава има слаби резултати токму поради ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Екипата на Барселона е првата со изборен пласман меѓу 16-те најдобри во фудбалската Лига на шампиони. Каталонците синоќа во Милано ремизираа со Интер и на две ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Двете големи италијански пресметки од Лигата на шампионите во Италија во вторникот завршија без победник, откако Интер успеа во финишот на мечот да се врати за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Милан Павков, херојот на Црвена звезда кој со два погодока го „сруши“ Ливерпул, изјави дека при постигнувањето на вториот гол не бил свесен што се случува. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Барса вчера одигра 1:1 против Интер, а голот за водство за Каталонците беше дело на Бразилецот, Малком. Кога Малком го постигна првенецот од емоции и заплака, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Реми во Неапол и Милано, слатка одмазда на Атлетико, пресврт на Тотенхем ја обелеќаа вечерва во Лигата на шампиони.Во Групата А, Атлетико и се реваншираше на ...
  сите 44 | | | веќе видена