Интер

  во

  Пред неколку недели, највисокото фудбалско тело во Европа му ја додели најпрестижната награда на Лука Модриќ кој беше дел од феноменалниот успех на Реал Мадрид ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Прв капитен, како и во изминативе години, останува Шпанецот Серхио Рамос, а по него е Бразилецот Марсело, а на трето и четврто место се Французите Карим ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Марчело Ники ја прокоментира употребата на ВАР во Серија А изминатиов викенд, вели дека судијата Џанлука Манганиело направил два пропусти на мечот Интер-Парма ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Нероаѕурите" и нивните фанови го кренаа гласот и сметаа дека се оштетени бидејќи судијата не се консултираше со ВАР откако еден играч на Парма играше со рака ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тотенхем утре ги стартуваат натпреварите од Лигата на шампионите против Интер, но нивниот менаџер Маурисио Почетино признава дека лондонскиот клуб не е реален ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Новата сезона од најелитното европско фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите започнува утре. Првото коло од групната фаза во ЛШ во сезоната 2018-2019 ...
  сите 82 | | | веќе видена