Интер

  во

  Во текот на летниот преоден рок, Манчестер Јунајтед вршеше напори за да го ангажира крилниот напаѓач на Интер, меѓутоа италијанскиот клуб успеа да го задржи ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, ќе се врати во клубот кога ќе ги купи акциите на Ерик Тохир. Најуспешниот претседател во историјата на Интер ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Италијанските медиуми пренесуваат дека бившиот сопственик и претседател на Интер, Масимо Мората многу брзо би можел да се врати во клубот. Постои реална шанса ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Реакцијата на детето кој е жесток навивач на Јувентус, а за роденден добило дрес од Интер го заобиколи светот и насмеа милиони луѓе. Отворањето на подарокот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Надалеку е познато ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а тоа ривалство е застапено кај сите генерации на навивачи, од 7 до 77 години. Најдобар доказ за тоа е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Легендата на италијанскиот фудбал, Антонио Касано, понуди свое видување и проценка околу тоа кој ќе биде нов шампион во Серија А. Тој смета дека Скудето ...
  сите 30 | | | веќе видена

  На Апенинте се „роди“ нова фудбалска ѕвезда! Станува збор за 16-годишниот Пјерто Пелегри кој веќе сруши неколку рекорди . Младиот напаѓач на Џенова минатата ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Фудбалот беше така едноставна игра, преубава за око кога тој ја имаше топката. Човекот кој го „патентираше“ прочуеното протурнување помеѓу нозете на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Работилница на тема „Намалување на ранливоста на земјоделството од климатските промени“ ќе се одржи денеска и утре во Маврово во организација на Огранизацијата ...
  сите 21 | | | веќе видена