Интер

  во

  Мауро Икарди пред неколку денови остана без капитенската лента во Интер, а сагата околу неговата ситуација во клубот продолжува. Многумина за сето тоа ја ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија пренесуваат дека од таборот на Манчестер Јунајтед го загубиле трпението со нивниот напаѓач, Ромелу Лукаку кој игра во катастрофално лоша ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Тимот на Џенаро Гатузо импресионира во последниов период, а добрата форма на Росонерите донесе пораз на домашен терен за доста незгодната Аталанта. Италија ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Марио Балотели очигледно направи вистински потег кога оваа зима направи трансфер во редовите на Марсеј. Балотели долго се обидуваше да замине од Ница на крајот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Цела Италија овие денови пишува за ситуацијата со Ванда Нара и Мауро Икарди. Икарди е во центарот на вниманието, а ќе биде уште повеќе ако она што го лансираше ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди е една од главните теми на италијанските медиуми откако Интер реши да му ја одземе капитенската лента, а сега се појави и ...
  сите 150 | | | веќе видена