Гевгелија

  во

  На Бадник, кога во сите христијански семејства со радост се подготвува бадниковата вечера, кавадаречкиот Дедо Мраз, Ѓорѓи Вареловски, ги посети семејства од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Македонија утринава освен во Гевгелија и во Дојран е студено со температури под нулата. Најстудено е во Битола каде во седум часот се измерени -12 степени. ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Времето во Македонија денес ќе биде сончево, студено и ветровито, со појава на умерена облачност. Во североисточните делови ќе има услови за слаби врнежи од ...
  сите 222 | | | веќе видена