Гевгелија

  во

  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески соопшти дека почнува исклучително значаен проект за изградба на зграда со 48 станови во Пробиштип наменета за ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Во текот на изминатите 24 часа во Скопје-Лисиче наврнале 32л/м2, 22 во Тополчани, 19 во Крива Паланка, 12 во Виница, 9 во Тетово и Крушево, 7 во Берово, 6 во ...
  сите 289 | | | веќе видена

  Во текот на изминатите 24 часа во Скопје-Лисиче наврнале 32л/м2, 22 во Тополчани, 19 во Крива Паланка, 12 во Виница, 9 во Тетово и Крушево, 7 во Берово, 6 во ...
  сите 294 | | | веќе видена

  Претседателот на државата и врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски вчера ја потпишал уредбата за ознаките на униформите на Армијата и отсега ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека од позицијата на која се наоѓа само може да поддржи иницијативи за измена на Изборниот законик во однос на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека од позицијата на која се наоѓа само може да поддржи иницијативи за измена на Изборниот законик во однос на ...
  сите 23 | | | веќе видена

   Претседателот на државата и врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски, во придружба на началникот на Генералштабот на Армијата, генерал ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги посети припадниците на Армијата, ангажирани на јужната граница. Пред претседателот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Вчера стартуваше електронскиот систем за наплата на патарините Романовце, Отовице, Сопот и Градско на Коридорот 10, како и на наплатната станица Петровец. ...
  сите 13 | | | веќе видена