Гевгелија

  во

  По барање на ова Јавно обвинителство, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е изречена привремена мерка за ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Судија на претходна постапка во кривичниот суд во Скопје донел одлука да им го замрзне имотот на некои од осомничените правни лица во истрагата на СЈО за ...
  сите 63 | | | веќе видена

  По барање на СЈО, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е изречена привремена мерка за обезбедување на имот во ...
  сите 68 | | | веќе видена

  По барање на ова Јавно обвинителство, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е изречена привремена мерка за ...
  сите 71 | | | веќе видена

  По барање на ова Јавно обвинителство, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е изречена привремена мерка за ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Скопје, 2 ноември 2018 (МИА) – По барање на ова Јавно обвинителство, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е ...
  сите 71 | | | веќе видена

  По барање на ова Јавно обвинителство, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е изречена привремена мерка за ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Судија на претходна постапка во кривичниот суд во Скопје донел одлука да им го замрзне имотот на некои од осомничените правни лица во истрагата на СЈО за ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Судија на претходна постапка во кривичниот суд во Скопје донел одлука да им го замрзне имотот на некои од осомничените правни лица во истрагата на СЈО за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  По триумфот во Гевгелија над Кожув, тренерот на кавадаречкиот фудбалски вторлигаш Тиквеш, Љупчо Димитковски – Гањо не крие дека верува оти неговата екипа е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Општина Гевгелија денеска ја соопшти петдневната богата културно уметничка програма со која ќе го одбележи Денот на ослободувањето – 7 Ноември. Со ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во велешката ЈЗУ Општа болница има голем интерес за снимање на компјутерскиот томограф, што по поправката пред месец и половина повторно беше пуштен во ...
  сите 9 | | | веќе видена