Гевгелија

  во

  Кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, денеска е во посета на граѓаните на Валандово, Дојран, Богданци, а во Гевгелија ќе се одржи отворена ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, по обиколката на системот за водоснабдување на Гевгелија, остварија средба со ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Драго ми е што кај бизнисмените од Гевгелија и гевгелискиот регион имаше голема заинтересираност за денешната средба, на која разговаравме за перспективите што ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Јавната администрација во континуитет се намалува, а во иднина вработените ќе се мотивираат да прифатат подобро платени, перспективни работни места во ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Како грубо обвинување кон СДСМ и обид да се сврти вниманието поради можноста за изборен пораз го оцени премиерот Зоран Заев тврдењето на граѓанскиот изборен ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев заедно со градоначалникот на Општина Гевгелија, Сашо Поцков и директорот ја јавното ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Поминувањето на гасоводната цевка од интерконективниот гасовод со Грција во близина на Гевгелија ќе значи и гасификација на градот и намалување на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, денеска е во посета на граѓаните на Валандово, Дојран, Богданци, а во Гевгелија ќе се одржи отворена ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Полицијата пронашла шест мигранти од Пакистан во патничко возило „мерцедес“ со албански национални ознаки вчера околу 04,30 часот на автопатот Скопје – ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Поминувањето на гасоводната цевка од интерконективниот гасовод со Грција во близина на Гевгелија ќе значи и гасификација на градот и намалување на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Како грубо обвинување кон СДСМ и обид да се сврти вниманието поради можноста за изборен пораз го оцени премиерот Зоран Заев тврдењето на граѓанскиот изборен ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Поминувањето на гасоводната цевка од интерконективниот гасовод со Грција во близина на Гевгелија ќе значи и гасификација на градот и намалување на ...
  сите 45 | | | веќе видена