Гевгелија

  во

  Регионалниот центар за гранични работи Југ до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против И.С.(38) од село Селемли, Богданци и ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Претседателот на Сојузот на спортовите на Скопје, Ѓорги Кузмановски , на 77-годишна возраст, и Дејан Момировски , поранешен велосипедист и тренер на 50- ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Во периодот од 22:00 – 23:00 часот ќе се извршува санирање на дефект на дел од опремата инсталирана во тунел 1 Демир Капија, правец Гевгелија – Скопје.Поради ...
  сите 77 | | | веќе видена