Гевгелија

  во

  Александар Пандов со статус на Фејсбук ѝ се обраќа на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која денеска по погребот на мајка си во Гевгелија, ќе биде ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје изутринава заминала во Гевгелија на погреб на мајка си, потврдил за ...
  сите 633 | | | веќе видена

  Специјалната обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение во затворот Шутка бидејќи таму се наоѓа Боки13, првоосомничен за Рекет за изнуда на ...
  сите 633 | | | веќе видена

  Специјалната обвинителка Катица Јанева доби мерка притвор во траење од 30 дена, како трета осомничена во случајот „Рекет“, покрај Бојан Јовановски-Боки 13 и ...
  сите 633 | | | веќе видена

  Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од вчеравечер е во истражниот затвор „Скопје” во Шуто Оризари, откако судија на претходна постапка и одреди 30 ...
  сите 633 | | | веќе видена

  Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен ...
  сите 633 | | | веќе видена

  Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева од вчера е во истражниот затвор „Скопје" во Шуто Оризари откако судија на претходна постапка ѝ одреди притвор од ...
  сите 633 | | | веќе видена

  Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен ...
  сите 633 | | | веќе видена

  Кривичниот суд доцна синоќа и одреди 30-дневен притвор на специјалната обвинителка Катица Јанева. Таа е осомничена за кривично дело Злоупотреба на службена ...
  сите 884 | | | веќе видена

  Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Верита“ е третиот осомничен во случајот ...
  сите 633 | | | веќе видена

  Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен ...
  сите 633 | | | веќе видена