Гевгелија

  во

  Вистинска семејна драма се случувала синоќа кај каменоломот Јаворица – Демир Капија кога едно лице мигрант барало помош од полицијата на Граничниот премин ...
  сите 413 | | | веќе видена

  Здружението „Борка – за секој нов ден“ денеска организира настани во 14 градови во Република Македонија по повод кампањата за борба против рак на дојка „Race ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Здружението „Борка – за секој нов ден“ денеска организира настани во 14 градови во Македонија по повод кампањата за борба против рак на дојка „Race for the ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Здружението „Борка – за секој нов ден” денеска организира настани во 14 градови во државава по повод кампањата за борба против рак на дојка „Race for the ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Здружението „Борка – за секој нов ден“ денеска организира настани во 14 градови во државава по повод кампањата за борба против рак на дојка „Race for the ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, ...
  сите 628 | | | веќе видена

  Попладнево се одиграа сите пет мечеви од 5.коло во ВМФЛ – исток. Дербито во Неготино заврши без победник, 1:1, значи по бод за водечките Тиквеш и Брегалница. ...
  сите 15 | | | веќе видена