Гевгелија

  во

  Министерството за здравство, по добиената информација од Институтот за јавно здравје, соопшти дека од денеска потврдените пет случаи во Штип, по завршувањето ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Принудени сме да ставиме клуч на врата оти владините мерки не се доволни за да го спасиме производството – отворено зборуваат сопственици на текстилни компании ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Принудени сме да ставиме клуч на врата оти владините мерки не се доволни за да го спасиме производството – отворено зборуваат сопственици на текстилни компании ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Единаесет медицински лица од Кумановската болница се позитивни на коронавирусот. Еден позитивен на коронавирусот е и медицински техничар од Инфектината ...
  сите 698 | | | веќе видена

  Еден позитивен на коронавирусот е и медицински техничар од Инфектината клиника Како што информираше Министерот за здравство на Инфективната клиника има еден ...
  сите 698 | | | веќе видена

  Од Железници на Република Македонија – Транспорт АД Скопје информираат дека од 6 април од 00:00 часот ќе биде воведен нов План за сообраќај на патнички возови ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Двајца пациенти од Куманово и од Тетово починаа на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, велат од Министерството за здравство. Едниот пациент на ...
  сите 698 | | | веќе видена

  Eдинаесет медицински лица од Кумановската болница се позитивни на коронавирусот. Еден позитивен на коронавирусот е и медицински техничар од Инфектината ...
  сите 698 | | | веќе видена

  На Клиниката за инфективни болести во Скопје денеска починаа двајца пациенти, од кои едниот е на 68-годишна возраст кој имал и други болести и кој се лекувал ...
  сите 698 | | | веќе видена

  Единаесет медицински лица од Кумановската болница се позитивни на коронавирусот. Еден позитивен на коронавирусот е и медицински техничар од Инфектината ...
  сите 698 | | | веќе видена

  Во изминатите 24 часа два пациента починале на Клиниката за инфективни болести Регистрирани се 46 нови случаи на коронавирус во земјата со што вкупната бројка ...
  сите 698 | | | веќе видена

  Нови 46 случаеви на коронавирус се регистрирани во Македонија во последните 24 часа. Во однос на 46-те нови случаи на коронавирус во земјата, по градови ...
  сите 698 | | | веќе видена