Бранко Црвенковски

  во

  Неспособност на надлежните. Вака СДСМ од опозиција ја нарекуваше епидемијата на морбили. Денес кога се на власт, имаат сосема поинакво мислење, кое оправдано ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Неспособност на надлежните. Вака СДСМ од опозиција ја нарекуваше епидемијата на морбили. Денес кога се на власт, имаат сосема поинакво мислење, кое оправдано ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Единствена Македонија му благодари на Џес Бејли што на крајот на неговата кариера во Македонија со писмо до судството всушност подсвесно призна дека во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  „Единствена Македонија му благодари на Џес Бејли што на крајот на неговата кариера во Македонија со писмо до судството всушност подсвесно призна дека во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Англиска кралица – ваква е реалната функција и моќ на шефот на државата кај нас, но секогаш оваа претседателското столче кај нас било посакувано од политичките ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Сител“, Драган Павловиќ Латас, за ...
  | | веќе видена | слични

  Осум бомби оддекнаа на денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ , во кој меѓу обвинетите се екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и лидерот на ДПА, Мендух ...
  | | веќе видена | слични

  И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се против најавениот предлог пратениците по завршување на пратеничкиот мaндат да се вработат во државна служба. Генералниот секретар на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  „Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Сител“, Драган Павловиќ Латас, за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Со репродуцирање на 8 необјавени бомби во кривичниот суд како реплика на доказите на одбраната, продолжи судењето за предметот „Титаник 2″. Првите два ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Сител“, Драган Павловиќ Латас, за ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за случајот на СЈО „Титаник 2“ се преслушуваа бомби, меѓу кои и разговор меѓу Драган Павловиќ Латас и побегнатиот екс премиер Никола ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На денешното рочиште во случајот „Титаник 2“, се слушаа бомби, односно разговори меѓу обвинетите во овој предмет Драган Павловиќ – Латас и поранешниот премиер ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Со слушање на нови аудио разговори предложени од Специјалното јавно обвинителство кои се „реплика” на доказите на обвинетите, а се однесуваат на гласањето во ...
  сите 22 | | | веќе видена