Возможно ли е да коалицираат Ковачевски и Груевски и како ќе одговорат Мицкоски и Заев?

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нека признае Бугарија дека има македонско малцинство и сите прашања ќе бидат затворени, вели Јован Донев, поранешен амбасадор на Македонија во Велика ...
| | веќе видена | слични

Не знам колку плутократија може да биде демократија. Таму владејат богатите. Но, големите земји се влијателни. И точно е тоа што го вели амбасадорката на САД ...
| | веќе видена | слични

Ружин: Во секое дипломатско преговарање немате целосна победа, во преговори секогаш имате отстапување. Јавно му честитам на Заев што по 30 години од ...
| | веќе видена | слични

Рамадани: Измените на КЗ мора да се донесат со консензус, но може да успее само кога  не постои деструкција, и тоа од двете страни. Треба да се изгласаат ...
| | веќе видена | слични

Не сум баш убеден дека преписките и дијалогот Груевски-ВМРО ДПМНЕ се некоја централна тема заради која треба да одвојам ден размислување и барем саат време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 591 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 270 | | | веќе видена

Успешна лидерска средба значи дека политичките партии ќе седнат на маса и нема да постои уценување од една политичка партија кон друга, смета премиерот Димитар ...
сите 182 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 104 | | | веќе видена

Потпретседателката на САД Камала Харис, која е во Дубаи на климатскиот самит КОП28, денеска во разговор со египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси нагласи ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возможно ли е да коалицираат Ковачевски и Груевски и како ќе одговорат Мицкоски и Заев?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: