Бранко Црвенковски

  во

  Бидејки, како и Бранко Црвенковски, така и Зоран Заев и кога беше во опозиција и сега кога е криминално и нелегално на власт, опкружен е со врвни новинари и ...
  | | веќе видена | слични

  Архиепископот на ПОА г.г. Јован Вранишковски во отворено писмо до министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, бара, полицијата да престане да врши верска ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вчерашниот инцидент на Мечкин Камен, кога народот насобран на прославата на Илинден ги исвирка претставниците на владата и ги испрати со погрдни зборови, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во последните десетина дена, многу работи чудно се поклопуваат и се препокриваат една со друга. Убија младо момче, а настанот го поклопија со веста дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тој во емисијата, а прашан да ги коментира своите јавни ставови до пред два- три месеци дека не верува дека ќе се дојде до договор со Грција воден од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пред Самитот на НАТО во 2008 година имаше координативна средба на која тогашниот премиер Никола Груевски побара тет-а-тет средба со тогашниот претседател ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Каде е поранешниот претседател на Македонија Бранко, Црвенковски? Зошто молчи во овие клучни моменти за државата? Алфа ТВ јавува дека вака одговорило неговото ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Новинарките Мери Георгиевска и Искра Коровешовска од Алфа се обиделе денеска да стапат во контакт со поранешниот претседател на државата, Бранко Црвенковски, ...
  сите 31 | | | веќе видена