Бранко Црвенковски

  во

  Таа ја доби довербата да ја води оваа инситуција во следните четири години. Габер – Дамјановска е поранешна уставна судијка и директор на Институот за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Таа ја доби довербата да ја води оваа инситуција во следните четири години. Габер - Дамјановска е поранешна уставна судијка и директор на Институот за ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Знаете, некогаш си пишувам сам себеси. Убеден дека за инает на сите лоши навики сепак ќе доживеам длабока и мирна старост, честопати седнувам со ниет да му ...
  | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска тврди дека нема намера да се кандидира за претседател на Република Македонија на следните претседателски избори. Одговорајќи на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  По бегството на екс-премиерот Никола Груевски во Унгарија, јавноста бурно реагираше и бара одговорност од институциите. Овој случај е топ тема по медиумите и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев е единствениот аболициран политичар на функцијата премиер во светот. Преку случајот ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Зоран Заев е единствениот аболициран политичар на функцијата премиер во светот. Преку случајот „Глобал“ украде цели 8 милиони евра од државата, а спасот го ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Зоран Заев е единствениот аболициран политичар на функцијата премиер во светот. Преку случајот „Глобал“ украде цели 8 милиони евра од државата, а спасот го ...
  сите 80 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ возврати на соопштението на СДСМ во кое се истакна дека Груевски со Панорамското тркало од 20 милиони евра сакал да ги задоволи своите криминални ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Сè уште невратен од Турција, каде што беше меѓу ВИП-гостите на отворањето на најголемиот аеродром во светот, македонскиот претседател Ѓорге Иванов се соочи со ...
  сите 18 | | | веќе видена