Бранко Црвенковски

  во

  На денот кога започнува судењето на обвинетите граѓани, уметници, пратеници, а пред сѐ патриоти, за тероризам и загрозување на државниот поредок и безбедноста ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Според информациите кои ги пренесуваат дел од македонските портали, а кои се повикуваат на високи извори од МВР, Сашо Тасевски е назначен за нов директор на ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Сашо Тасевски е назначен за нов директор на Бирото за јавна безбедност, ексклузивно дознава Press24 од високи извори во МВР. Одлуката се очекува утре да помине ...
  сите 85 | | | веќе видена