Бранко Црвенковски

  во

  Шефот на државата Ѓорге Иванов е осуден од власта дека свесно ја води земјата во изолација со отвореното поддржување на бојкотот на референдумот, додека она ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „За вистинска одлука на граѓаните се потребни целосни информации што е обврска и на Владата“ изјавила Радмила Шеќеринска на 14 октомври 2004, од трибина во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На референдумот за Договорот од Преспа и членство во ЕУ и НАТО за опцијата „За“ гласаа 600.297 граѓани од вкупно 656.100 гласови (од преброени 98,04% од ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери го нема во избирачкиот список и денеска не можел да гласа на денешниот референдум, објави Телма . При пребарување на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Денеска Скопје е преплавено со автобуси и комбиња од Косово. Како што пишуваат дел од медиумите во земјата, станува збор за гласачи кои што денеска би гласале ...
  сите 27 | | | веќе видена