Бранко Црвенковски

  во

  Со сопствениот потпис на договорот Заев-Ципрас за преименување на македонската држава во Северна Македонија, министерот за надворешни работи Никола Димитров ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Кормилото во Бирото за јавна безбедност од денес па во следните четири години ќе го врти Сашо Тасевски. Одлуката тој да ја наследи фотелјата на Лазо Велковски ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Владата на својата седница во средата донесе одлука Сашо Тасевски да биде назначен за нов директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), откако пред десетина ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Сашо Тасевски e нов директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) во Министерството за внатрешни работи, соопшти Владата која на денешната седница го прифатила ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Владата на својата седница во средата донесе одлука Сашо Тасевски да биде назначен за нов директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), откако пред десетина ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Владата на денешната седница донесе одлука Сашо Тасевски да биде назначен за нов директор на Бирото за јавна безбедност. Тасевски е магистер по безбедност и ...
  | | веќе видена | слични

  Владата на денешната седница донесе одлука Сашо Тасевски да биде назначен за нов директор на Бирото за јавна безбедност. Тасевски е магистер по безбедност и ...
  сите 63 | | | веќе видена