Бранко Црвенковски

  во

  Од добро упатени извори, Мактек дознава дека многу познат уредник на портал а до скоро и на весник, со прекар кој се римува со СЕРО, го уценувал премиерот Заев ...
  | | веќе видена | слични

  – Бранко Црвенковски како претседател во 2006-та ми даде стипендија да студирам постдипломски на Шефилд во Солун на отсек маркетинг и бизнис. Тоа е доказ колку ...
  | | веќе видена | слични

  Победникот на претседателските избори, Стево Пендаровски, ја презеде функцијата денеска. За него пишува Александар Севернопостоловски, новинар во "Политика" ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Владата на редовната 139-та седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски, досегашен државен секретар во Министерството ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поранешниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Игор Ивановски, поранешен пратеник и советник во претседателскиот кабинет на Бранко Црвенковски, кој своевремено беше и генерален секретар и потпретседател на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Младиот битолски колекционер Филип Етмишовски за десет години успеа да собере безмалку 500 автограми од познати личности ширум светот. Во колекцијата има и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Доколку ова лето не добиеме датум за преговори за мене тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во рамките на ЕУ и не само визија за иднината на ...
  | | веќе видена | слични

  Дарко ЈАНЕВСКИ Изгледа дека откако Зоран Заев го потпиша договорот со Бојко Борисов, дежурните комуњарски пронаоѓачи на Бугари и бугараши во Македонија се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  *ЗАЕВ : На потег е Европа да покаже дека стои на зборот Претседателот на Владата Зоран Заев денес и утре во работна посета на Брисел. Заев по пристигнувањето ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ние не бараме незаслужена награда, туку бараме и очекуваме да ни се пружи заслужена шанса да го отпочнеме процесот на преговорите со Еверопската Унија, истакна ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Македонија заслужува да биде дел од европското семејство, државата направи многу болни отстапки, Европската унија е ставена на тест, се само дел од заклучоците ...
  сите 7 | | | веќе видена