Бранко Црвенковски

  во

  Од независноста на Република Македонија на претседателската фотелја седнаа четворица претседатели, за неколку месеци ќе треба да биде избран првиот претседател ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Влатко Ѓорчев ја најави неговата кандидатура за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ. „Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Владејачката партија е поделена во однос на можноста да има предвремени парламентарни избори заедно со претседателските, а опозициската продолжува да инсистира ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На прес конференцијата претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев рече: Почитувани, Вчера се случи едно од најголемите предавства во поновата ...
  | | веќе видена | слични

  Јанко Бачев, лидерот на Единствена Македонија изјави на денешниот прес дека премиерот Заев е странски измеќар и со своите 81 пратеник извршиле големо ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Нема голема корист доколку постфестум, на свршен чин, човек изигрува декор во Собранието на веќе завршена процедура и склучен договор без шанси истиот да се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  И ние имавме добри, дури водечки писатели-националисти. И тоа во времето на нашиот либерален комунизам и колку парадоксално да звучи тоа. Велам парадоксално ...
  | | веќе видена

  Неспособност на надлежните. Вака СДСМ од опозиција ја нарекуваше епидемијата на морбили. Денес кога се на власт, имаат сосема поинакво мислење, кое оправдано ...
  сите 93 | | | веќе видена