Босна

  во

  Пред Меѓународнот кривичен суд за поранешна СФРЈ се обвинети 161 лице, од кои 109 се Срби – од Србија, Република Српска и од некогашната Република Српска ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ, вчера во Хаг беше осуден на доживотен затвор, откако е прогласен за виновен за геноцид, ...
  сите 172 | | | веќе видена

  По зголемувањето на казната во Хаг со конечна пресуда за доживотен затвор за поранешниот политички лидер на босанските Срби, Радован Караџиќ, засега и натаму ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Додека платите на парламентарците во земјите на ЕУ изнесуваат најмногу три просечни лични примања, БИХ е сосема поинаква. Никаде во Европа политичарите не ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Нигде во Европа политичарите не заработуваат и до осум пати повеќе од своите граѓани, освен во Босна и Херцеговина, и додека платите на пратениците во земјите ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Финска е најсреќната земја во светот, се наведува во овогодинешниот глобален извештај на ОН за среќа, спроведен во 156 држави. Граѓаните на Северна Македонија ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Горан Бреговиќ пред концертот во Скопје на кој ќе го промовира неговиот албум „Три писма од Сараево“ во ексклузивното гостување во 1ТВ, зборуваше за ...
  сите 28 | | | веќе видена