Босна

  во

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во куќата на Уранија во Охрид синоќа беа претставени уникатни фотографии од минатиот век од познатиот германски фотограф Курт Хајлшер. Фотографиите се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Бројот на гринфилд инвестиции во Македонија од јуни 2018 до мај 2019 година бележи раст од 200 проценти споредено со истиот период пред една година и изнесува ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во период од јуни 2018-та до мај 2019-та година во Македонија се слеани 184,4 милиони долари гринфилд странски инвестиции, што претставува раст од 200%, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Синоќа, во рамките на овогодишната Охридската научна и уметничка визита, на публиката и беше приопштен атрактивниот избор од стари фотографии на германскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Врз семејната куќа на полицаецот Цвијетин Симиќ од Босна и Херцеговина, фрлена била бомба која екплодирала во дворот и ја оштетила куќата, а нема повредени. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Силна бура минатата ноќ го погоди црногорскиот крајбрежен град Улцињ, предизвикувајќи голема материјална штета. Во некои од видеата што ги објавиле жителите, ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Минатата недела во Познањ, Р. Полска, се одржа 6. Самит на Западен Балкан, на којшто покрај земјите од Западен Балкан, присутни беа и претставници од ...
  сите 6 | | | веќе видена