Босна

  во

  Медицинската сестра од Нов Зеланд, која пред повеќе од пет години беше киднапирана во Сирија, се претпоставува дека сè уште е жива, соопшти Меѓународниот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Педагогот Мерима Балкиќ, професорката Лејла Садиковиќ, поранешната директорка Алмина Ќоровиќ и хигиеничарката Мина Кадриќ, вработени во основното училиште ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Колку и да звучи неверојатно, освен Русија, Турција и Кина – и Арапите го сакаат Балканот. И не било кои туку најмноќните – Саудиска Арабија и Обединетите ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Педагогот Мерима Балкиќ, професорката Лејла Садиковиќ, поранешната директорка Алмина Ќоровиќ и хигиеничарката Мина Кадриќ, вработени во основното училиште ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дербито во првата лига на Босна и Херцеговина меѓу Сараево и Широки Бријег заврши без победник 0-0, а за тоа голема вина има македонскиот репрезентативец Крсте ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Унгарија не успеа уште денеска да се квалификува на Европското првенство во 2020 година, но остана непоразена откако со пенал во последната секунда стигна до ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Унгарија не успеа уште денеска да се квалификува на Европското првенство во 2020 година, но остана непоразена откако со пенал во последната секунда стигна до ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Издлабен во карпа, чиниш лебди, издигнат над рајска шума, на надморска височина од 900 метри е домот на големиот чудотворец, Василиј Острошки, манастир кој ...
  сите 6 | | | веќе видена

  После повеќе часовна потрага, извлечени се тела на четири жени од коритото на реката Миљацка во Босна. Во несреќата настрадале, Мерема Балкиќ, Алмира Чоровиќ, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тројцата државјани на Босна и Херцеговина коишто ги протера Германија од својата територија поради поврзаност со исламистички тероризам, всушност се тројца ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На саем за венчавки во Босна и Херцеговина, каде настапуваше славната хрватска пејачка Жанамари Перчиќ, девојче со Даунов синдром целосно и` ја украде славата. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  После повеќе часовна потрага, извлечени се тела на четири жени од коритото на реката Миљацка во Босна. Во несреќата настрадале, Мерема Балкиќ, Алмира Чоровиќ, ...
  сите 12 | | | веќе видена