Босна

  во

  Селекторот на шпанската репрезнтација, Луис Енрике го врати во екипата 29-годишниот лев бек Жорди Алба кој против Хрватска на 15. ноември за прв пат ќе игра по ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Историскиот контекст е целосно сочуван, а правото на самоопределување е признаено од Грција. Подготвен сум да ја сносам политичката цена, но тоа е вредно за ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Историскиот контекст е целосно сочуван, а правото на самоопределување е признаено од Грција. Подготвен сум да ја сносам политичката цена, но тоа е вредно за ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Историскиот контекст е целосно сочуван, а правото на самоопределување е признаено од Грција. Подготвен сум да ја сносам политичката цена, но тоа е вредно за ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Шпанскиот селектор, Луис Енрике, го објави списокот на фудбалери за натпреварот во Лигата на Нации против Хрватска (15.ноември) и пријателскиот меч со Босна и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Општина Кочани беше домаќин на претставници од граѓански организации од Молдавија и Албанија кои се вклучени во проектот „Промоција на родово одговорни ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ако сте дизајнер од Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Србија, Бугарија, Грција, Романија и Турција и Вашата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ако сте дизајнер од Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Србија, Бугарија, Грција, Романија и Турција и Вашата ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Моден викенд Скопје објавува отворен повик за учество на шоурум „Обединета мода“ 2019 година. – Ако сте дизајнер од Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во Косово се продлабочува трговската војна со Србија. Освен воведените царински давачки за производите од Србија, сега почнува и нова кампања на социјалните ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Јас живеам тука. Во Скопје, во Република Македонија. Овде имам комшии, познаници, пријатели, милион луѓе и сакам во средината во која сме се нашле да има ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Koсовскиот претседател, Хашим Тачи, пред продолжението на дијалогот со Србија изјави дека попрво би водел дијалог со ѓаволот отколку со српскиот колега, ...
  сите 70 | | | веќе видена