Босна

  во

  Во Самобор, Хрватска се одржа 28-миот по ред карате турнир „ГРАНД ПРИ КРОАЦИЈА“. На овој најмасовен европски турнир учествуваа 1611 каратисти од 24 држави од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ во интервју за српските медиуми истакна дека е нормално да ги сака земјите од поранешна Југославија. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  За време на викендот на Фејсбук се појави видео кое е снимено во близина на Босна, а на видеото се гледа како автомобил дивее по замрзнат и лизгав пат. Сниката ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Претседателот на Стопанската комора на Македонија и потпретседател на Коморскиот инвестициски форум, Бранко Азески, денеска во Виена, ќе учествува на настан на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Приштина нема да може да направи ниту еден чекор понатаму кон Европската Унија (ЕУ) ако не ги укине таксите на производи за Србија и Босна и Херцеговина, ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Претседателот на Стопанската комора на Македонија и потпретседател на Коморскиот инвестициски форум, Бранко Азески, денеска во Виена, ќе учествува на настан на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Приштина нема да може да направи ниту еден чекор понатаму кон Европската унија (ЕУ), ако не ги укине таксите на производи за Србија и Босна и Херцеговина, ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Приштина нема да може да направи ниту еден чекор понатаму кон Европската унија (ЕУ), ако не ги укине таксите на производи за Србија и Босна и Херцеговина, ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Приштина нема да може да направи ниту еден чекор понатаму кон Европската унија (ЕУ), ако не ги укине таксите на производи за Србија и Босна и Херцеговина, ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Сараево веќе ги започна зимските подготовки, меѓу играчите е секако и нашиот интернационалец Крсте Велкоски кој изминатиот период потпиша нов договор до 2021. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Приштина нема да може да направи ниту еден чекор понатаму кон Европската унија (ЕУ), ако не ги укине таксите на производи за Србија и Босна и Херцеговина, ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Претседателот на Стопанската комора на Македонија и потпретседател на Коморскиот инвестициски форум, Бранко Азески, денеска во Виена, ќе учествува на настан на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Претседателот на Стопанската комора на Македонија и потпретседател на Коморскиот инвестициски форум, Бранко Азески, денеска во Виена, ќе учествува на настан на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Официјализирање на соработката меѓу Коморскиот инвестициски форум и Австриската федерална стопанска комора Претседателот на Стопанската комора на Македонија и ...
  сите 19 | | | веќе видена