Босна

  во

  Владата на Рамуш Харадинај ги демантира информациите кои се појавија денеска во медиумите дека Соединетите Американски Држави испратиле ултиматум со барање за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Три лица загинаа во одделни сообраќајни несреќи во понеделник во Босна и Херцеговина, каде сообраќајот тешко се одвива поради новите снежни врнежи, потврдија ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Владата на Рамуш Харадинај ги демантира информациите кои се појавија денеска во медиумите дека Соединетите Американски Држави испратиле ултиматум со барање за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во Самобор, Хрватска се одржа 28-миот по ред карате турнир „ГРАНД ПРИ КРОАЦИЈА“. На овој најмасовен европски турнир учествуваа 1611 каратисти од 24 држави од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ во интервју за српските медиуми истакна дека е нормално да ги сака земјите од поранешна Југославија. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  За време на викендот на Фејсбук се појави видео кое е снимено во близина на Босна, а на видеото се гледа како автомобил дивее по замрзнат и лизгав пат. Сниката ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Стопанската комора на Македонија и потпретседател на Коморскиот инвестициски форум, Бранко Азески, денеска во Виена, ќе учествува на настан на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Приштина нема да може да направи ниту еден чекор понатаму кон Европската Унија (ЕУ) ако не ги укине таксите на производи за Србија и Босна и Херцеговина, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Претседателот на Стопанската комора на Македонија и потпретседател на Коморскиот инвестициски форум, Бранко Азески, денеска во Виена, ќе учествува на настан на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Приштина нема да може да направи ниту еден чекор понатаму кон Европската унија (ЕУ), ако не ги укине таксите на производи за Србија и Босна и Херцеговина, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Приштина нема да може да направи ниту еден чекор понатаму кон Европската унија (ЕУ), ако не ги укине таксите на производи за Србија и Босна и Херцеговина, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Приштина нема да може да направи ниту еден чекор понатаму кон Европската унија (ЕУ), ако не ги укине таксите на производи за Србија и Босна и Херцеговина, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Сараево веќе ги започна зимските подготовки, меѓу играчите е секако и нашиот интернационалец Крсте Велкоски кој изминатиот период потпиша нов договор до 2021. ...
  сите 18 | | | веќе видена