Босна

  во

  Изјава за медиуми, Ферат Асани, претседател на ОО СДСМ Шуто Оризари Почитувани, После неколку децении во општина Шуто Оризари, целосно се реконструираше ...
  | | веќе видена | слични

  Улицата „Индира Ганди“ во Шуто Оризари, утревечер од 22 часот до 5 часот изутрина во недела ќе биде затворена за сообраќај поради изведување градежни работи, ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Според најновите направени анализа за оваа есен и тоа со помош на најпрецизниот метеоролошки модел ECMWF (Европски центар за средно – рочна прогноза) укажуваат ...
  сите 272 | | | веќе видена

  Во Сараево денеска ќе биде отворен јубилејниот 25. Сараево Филм Фестивал на кој во седум дена ќе бидат прикажани 270 филмови во 18 селекции од 56 земји. Од 270 ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Според најновите направени анализа за оваа есен и тоа со помош на најпрецизниот метеоролошки модел ECMWF (Европски центар за средно – рочна прогноза) укажуваат ...
  сите 272 | | | веќе видена

  Според најновите направени анализа за оваа есен и тоа со помош на најпрецизниот метеоролошки модел ECMWF (Европски центар за средно – рочна прогноза) укажуваат ...
  сите 272 | | | веќе видена

  Минатата година од Западен Балкан имигрирале 228.000 луѓе во земјите на ЕУ, покажуваат податоците на Еуростат.Од нашата земја во ЕУ лани се иселиле 24.300 ...
  сите 42 | | | веќе видена