Барса

  во

  И покрај силните протести, некои натпревари од Ла Лига ќе се играат во Соединетите Американски Држави. Фудбалерите реагираа на одлуката на Ла Лига и кажаа дека ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Бразилецот Малком за време на летниот трансфер период, во последен момент се откажа од трансферот во Рома и францускиот клуб Бордо го замени со големата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Оваа сезона не очекува исклучително возбудлива и израмнета битка во најелитното европско натпреварување, Лигата на шампиони. Веднаш откако беа извлечени ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Левиот бек на Барселона, Жорди Алба е изненаден од одлуката на новиот селектор на „Црвената Фурија“ да не го повика за натпреварите против Англија и Хрватска. ...
  сите 3 | | | веќе видена