Барса

  во

  Дефанзивецот на Каталонците покажа убав гест кон својот колега од репрезентацијата на Шпанија, во моментите кога Рамос добиваше навреди од гледалиштето на Камп ...
  сите 20 | | | веќе видена

  „Ако чекаме да се промени тренерот, ќе мора да се променат сите наши играчи", изјави Иско во одбрана на Лопетеги на прес-конференцијата во пресрет на „Ел ...
  сите 231 | | | веќе видена

  Жерард Пике имаше специјален „поздрав“ за фановите и играчите на Реал Мадрид откако Барселона поведе со 5:1 во големото „Ел Класико“, но покрај ова стандарно ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Неделата на Луис Суарез не можеше да биде подобра! Откако го прослави раѓањето на своето трето дете, уругвајскиот стрелец постигна хет-трик против лутиот ривал ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Според „Форбс“, вредноста на Реал изнесува 4,08 милијарди, а на Барселона 4,06 милијарди долари Барселона – Реал, „Ел класико“, дуел меѓу двата најдобри, ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Барселона вчера го декласира Реал Мадрид со 5:1 во едно од најголемите дербија на светот во рамките на 10. коло од шпанската Ла Лига. Каталонскиот клуб уште ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Серхио Бускетс е посебно среќен по големиот триумф од 5-1 во првото овосезонско Ел Класико против Реал Мадрид, а смета дека тимот покажал карактер и игра на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Хулен Лопетеги и официјално ќе добие раскин на договорот со Реал Мадрид, а потоа Антонио Конте ќе биде наименуван за нов тренер на актуелниот европски првак. ...
  сите 218 | | | веќе видена

  Жерард Пике имаше специјален „поздрав“ за фановите и играчите на Реал Мадрид откако Барселона поведе со 5:1 во големото „Ел Класико“, но покрај ова стандарно ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона со убедливи 5:1 на домашен терен го совладаа Реал Мадрид. Популарното „Ел класико“ овојпат се играше без фудбалските ѕвезди на двата ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Жерард Пике се најде во центарот на вниманието по петтиот гол кој го постигна Барселона на денешното „Ел Класико“ дерби против Реал Мадрид, бидејќи стоперот на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Барселона слави убедлива победа во дербито со Реал Мадрид, „Каталонците“ и без Лео Меси го понижија противникот и го совладаа со 5-1. Шпанија Отказот на Хулен ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона го победија Реал Мадрид со 5:1 во големото „Ел Класико“, кој денеска се играше на „Камп Ноу“. Поради лошата форма на „кралевите“, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Луис Суарез со хет-трик ја предводеше Барселона до убедлива победа од 5-1 против Реал Мадрид, „Кралевите" понижени го напуштија Камп Ноу.Отказот на Хулен ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Неделата на Луис Суарез не можеше да биде подобра! Откако го прослави раѓањето на своето трето дете, уругвајскиот стрелец постигна хет-трик против лутиот ривал ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Денес се одигра големото „Ел Класико“ во кое Барселона стигна до убедлива победа од 5:1. Со оглед на тоа формата во која се наоѓаше тимот на Реал, Барса беше ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Барселона на 15-тина минути до крајот во „Ел Класико“ стигнува до погодок кој веројатно значи и победа. Луис Суарез со мајсторски удар со глава после една ...
  сите 39 | | | веќе видена