Барса

  во

  Пеп Гвардиола направи вистинска револуција во составот на Манчестер Сити и тоа на крајот му донесе најдобра сезона во историјата на Премиер лигата, бидејќи ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона и Бетис се многу блиску до договор за позајмица на Рафиња, зделка која влијае и врз трансфер плановите на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од петокот, па до вчера се играше првото коло во шпанската Примера во кое најголемите ривали за титулата Барселона и Реал Мадрид остварија рутински победи, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Трансфер пазарот во поголемиот дел од Европа е се уште отворен, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за се што се случува на трансфер пазарот. – ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пари Сент Жермен покажува силен интерес за Иван Ракитиќ, а од таборот на Барселона се плашат дека може да се повтори „случајот Нејмар“. Имено, „светците“ до ...
  сите 46 | | | веќе видена