Барса

  во

  Калчолигашот Интер ќе има тешка задача да го задржи Лаутаро Мартинез по крајот на оваа сезона, ама клубот од Милано ќе направи се за да напаѓачот остане во ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Лионел Меси вниманието на јавноста го привлекуваше уште од неговото детство и се издвојуваше од своите врсници. На 12 години доминираше во „Њуел Олд Бојс“ ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ројстон Дренте некогаш важеше за еден од најпреспективните фудбалери на светот. На Европското младинско првенство во 2007 година експлодира со своите игри, па ...
  сите 104 | | | веќе видена

  „Тутоспорт“ обично има ексклузивни информации за сето она што се случува во Јувентус, но угледниот весник од Торино денеска излезе со своја бомбастична вест со ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Шпанскиот спортски весник „Марка“ објави текст со наслов „Проклета архива“, во кој потсети на некои стари изјави кои од денешен аспект изгледаат многу ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу, ја коментираше тешката состојба во која се наоѓаше шпанскиот гигант. Последиците од пандемијата нема да ги ...
  сите 173 | | | веќе видена