Барса

  во

  Фудбалерите на Бетис ја шокираа Барселона во 12.коло, во Примера. Барса и Бетис одиграа спектакуларен меч, кој на крајот им припадна на гостите од Севилја со ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Tимот на Барселона е пред тежок пораз во Ла Лига – среде „Ноу Камп“ Бетис има 1:3! Барселона губеше со 0:2. Меси ја врати надежта на Каталонците со гол од ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Двомечот, кој може да реши многу дилеми околу изгледот на табелата во групата А во Лигата на шампионите, Вардар – Барселона, „црвено-црните" го започнуваат на ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалер Нејмар во текот на летото 2017 година стана најскапиот фудбалер на сите времиња, откако од Барселона се пресели во ПСЖ за неверојатни 222 ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Најавеното „големо“ засилување за Барселона, Усман Дембеле нема да биде во составот за дуелот со Реал Бетис, откако тренерот Ернесто Валверде реши да го казни ...
  сите 28 | | | веќе видена