Барса

  во

  Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Стеген предизвикал воодушевување на клупските навивачи, но и пошироката спортска јавност откако е виден како користи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалер Нејмар во летото 2017. година стана најскапиот играч на сите времиња откако што од Барселона се пресели во ПСЖ за неверојатни 222 милиони ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Со три гостински победи на последните четири натпревари беше затворена шестата рунда во Евролигата. Барселона, Жалгирис и Фенербахче се радуваа надвор од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Алвес: Барса со Гвардиола – подобра од секс; Пеп: јас повеќе сакам сексФудбалерот на ПСЖ зборуваше за деновите додека играше за Барселона во која тренер беше ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Давид Силва вели дека Манчестер сити конечно добива почит од својот градски ривал Манчестер јунајтед, откако постојано се пред нив по пензионирањето на Сер ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Помина нешто повеќе од една година откако Осман Дембеле потпиша за Барселона, а младиот талент сѐ уште не блесна како што очекуваа навивачите на каталонскиот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Помина нешто повеќе од една година откако Осман Дембеле потпиша за Барселона, а младиот талент сѐ уште не блесна како што очекуваа навивачите на каталонскиот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Барселона е новиот противник на Вардар во Лигата на шампионите, меч кој ја дигна цела Македонија на нозе...Капитенот на македонскиот шампион, Стојанче Стоилов ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола во 2008 конкурираа за кормилото на „Каталонците“, Барса тогаш се коцкаше и го промовираше неискусниот Шпанец кој потоа направи ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Тренерот Роберто Парондо и капитенот Стојанче Стоилов, се оптимисти дека Вардар в недела може да ја совлада Барселона во ракометната Лига на шампиони и да се ...
  сите 79 | | | веќе видена

  На македонската ракометна публика не и беа потребни дополнителни причини за да дојде да го проследи мечот меѓу Вардар и Барселона. Ова е една од оние пресметки ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Селекторот на шпанската репрезнтација, Луис Енрике го врати во екипата 29-годишниот лев бек Жорди Алба кој против Хрватска на 15. ноември за прв пат ќе игра по ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Лео Меси и Самуел Умтити се појавија на денешниот тренинг на Барселона, но затоа пак Филипе Кутињо и Осман Дембеле беа отсутни од утринската сесија. Шпанија По ...
  сите 42 | | | веќе видена