Барса

  во

  Елиф Елмас и Наполи ремизираа 1-1 против Ливерпул, а македонскиот репрезентативец одигра десетина минути во финишот на легендарниот „Енфилд Роуд“ против ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Барселона се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите со победата од 3-1 против Борусија Дортмунд. Лионел Меси во улога на диригент по кој пат успешно ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Суперeрsвездата на Барселона, Лионел Меси има намера да се повлече од својот трон во блиска иднина и неговите планови се да биде заменет со Нејмар, пишува ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Првиот голман на шпанскиот шампион Барселона, Марк Андре Тер Штеген направи анализа и донесе заклучок за оваа календарска година кога е во прашање клубот од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Франс Фудбал на 2. декември треба да го прогласи најдобриот фудбалер во годината, но од Шпанија пристигнува информација дека веќе е познат победникот, ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Новинар од Шпанија на неколку дена пред церемонијата за „Златната топка" објави дека Лео Меси ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во годината, напаѓачот на ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Неколку медиуми од Шпанија и Франција пренесуваат дека Лео Меси остварил контакт со Нејмар по болната елиминација во Лигата на шампионите и поразот на Енфилд ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Според пишувањата на медиумите, Лео Меси му се јавил на Нејмар по срамниот пораз од 4-0 против Ливерпул и елиминацијата во Лигата на шампионите, Аргентинецот ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Бразилецот Кутињо после неуспешниот период во Барселона се пресели во Баерн, меѓутоа легендарниот фудбалер на клубот од Минхен, Дитмар Хаман смета дека Кутињо ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Барселона минатат сезона беше на пат да го освои трофејот во Лигата на шампионите, но на крајот сезоната заврши со големо разочарување по поразот од Ливерпул ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Барселона минатата сезона беше на добар пат да ја освои Лигата на шампионите, но на крајот сезоната во најелитното европско натпреварување за нив заврши на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Усман Дембеле во 2017 година помалку и неочекувано пристигна во таборот на Барселона и тоа откако клубот од „Камп Ноу“ го загуби Нејмар кој се пресели во ПСЖ ...
  сите 23 | | | веќе видена