Барса

  во

  Нејмар едвај чекаше да ја напушти Барселона и да замине во редовите на ПСЖ, но Бразилецот не е среќен и покрај тоа што од клубот се обидуваат да го докажат ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Откако пропадна можноста во летниот преоден рок да го засили Интер, Лука Модриќ повторно се споменува за трансфер на „Џузепе Меаца“. Реал Мадрид подготвува ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Според некои најави, можно е да се случи нов најголем трансфер во историјата на фудбалот. Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килјан Мбапе да го облече дресот на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Каталонскиот гигант Барселона сака во своите редови да го има напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе. Актуелниот шампион на Шпанија за талентираниот млад Французин ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Пеп секогаш го пушташе Пинто да брани во Купот и на малку важните натпревари. Така Хозе собра 89 меча за Барселона со нималку лоша статистика: 74 примени гола ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона рутински ги освоија три бодови во денешниот дуел против тимот на Селта Виго, натпреварот на „Камп Ноу“ заврши со резултат 2:0. Дембеле ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Шампионот на Шпанија ја заврши 2018 со четири победи во низа, вечерва на Камп Ноу, „каталонците" ја совладаа Селта со 2-0 и во новата годна ќе влезат со +3 на ...
  сите 7 | | | веќе видена