Барса

  во

  Тренерот на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги уште еднаш потврди дека е против идејата натпревари од Примера да се играат во САД. Управата на Ла Лига сака да направи ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Јулен Лопетеги, изјави дека е против идејата на челниците на Ла Лига неколку натпревари од сезоната во иднина да се играат во САД: ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Веќе некое време се шпекулира дека најскапиот играч во светот, Нејмар, може да ја напушти ПСЖ, во кој пристигна минатото лето од Барса, а наводно ќе се пресели ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Во текот на изминатава ноќ, угледното радио „Каталуња СЕР“ излезе со една сензационална информација поврзана со трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ, во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Контроверзниот агент Мино Рајола му дал ветување на Пол Погба кога тој од Јувентус се врати во Манчестер јунајтед. Според англиските медиуми, Рајола во 2016 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Од Париз е испратена силна порка. Нејмар и Реал Мадрид изгледа како приказна која нема крај! Уште од кога Бразилецот се пресели во Париз гласно се пишува дека ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Шпанецот стратег открива како Серхио Бускетс станал еден од најважните играчи на Барселона. Поранешниот тренер на Барселона, Пеп Гвардиола во интервју за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Бразилецот Нејмар ја стартуваше својата втора сезона како член на ПСЖ, но во Шпанија повторно стана актуелна темата за неговиот сензационален трансфер во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Контроверзниот агент Мино Рајола му дал ветување на Пол Погба кога тој од Јувентус се врати во Манчестер јунајтед.Според англиските медиуми, Рајола во 2016 ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија пренесуваат дека од рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ добро заработил и еден вработен во Барселона, односно човекот од доверба во Јужна ...
  сите 32 | | | веќе видена

  „Каталонците" на свој вработен морале да ми исплатат 6,6 милиони евра од рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ, богат чек лапнал скаутот за Јужна Америка, Андре ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Денешното издание на Мундо Депортиво на насловната страна го постави Саул Нигез и објави дека Барселона има опција прва да го купи талентираниот фудбалер на ...
  сите 35 | | | веќе видена