Атина

  во

  Шефот на дипломатијата Никола Димитров објави на својот Фејсбук профил дека вчера за време на работната посета на Грција, во Атина имал средба со неговиот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Шефот на дипломатијата Никола Димитров објави на својот Фејсбук профил дека вчера за време на работната посета на Грција, во Атина имал средба со неговиот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Група од 175 лица, меѓу кои 85 деца бегалци без придружба и 90 семејства со деца, од грчките острови денеска заминуваат во Германија каде ќе се сретнат со ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Група од 175 лица, меѓу кои 85 деца бегалци без придружба и 90 семејства со деца, од грчките острови денеска заминуваат во Германија каде ќе се сретнат со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Јелена Карлеуша ужива на одмор во Турција со своите ќерки, додека нејзиниот сопруг не е со неа поради работни обврски. Српската пејачка Јелена Карлеуша се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Мигрантите кои до 31 декември 2019 година пристигнале и престојуваат на грчките острови Лерос, Самос, Лезбос, Кос и Хиос од понеделникот можат да се пријават ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Претседателот истакна дека целосно ја поддржува регионалната економска соработка, додавајќи дека економската агенда треба да биде пред политичката Договорот ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Важноста на нашето членство во НАТО се повеќе доаѓа до израз, особено сега кога на пандемијата се гледа и од агол на безбедноста, објави денеска ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Во Грција веќе втор ден бројот на нови регистрирани случаи на Ковид-19 е над 50, додека пак на Кипар првпат по подолго време има двоцифрен број на ...
  сите 355 | | | веќе видена